EPDM,EVA KAUÇUK LAMİNASYON VE ŞEKİLLENDİRME

EPDM,EVA KAUÇUK LAMİNASYON VE ŞEKİLLENDİRME

FEZA MÜHENDİSLİK, başta Otomotiv sanayisi  olmak üzere , elektronik,beyaz eşya ,küçük ev aletleri firmaları  ile onların yan sanayilerine ürün tasarımı  yapan firmalara, Askeri ve yat sanayisi, endüstriyel üretim yapan firmalara;  alanında söz sahibi olan  firmalarla çözüm ortaklığı yaparak  doğrudan tedarik etmiş olduğu EPDM , EVA, SİLİKON KAUÇUK türevi süngerleri,  müşterilerinin ihtiyaçlarına göre  yapışkansız olarak yada  3M, Nitto veya Lohman bantlar ile Lamine ederek yapışkanlı hale getirebilir. Lamine edilmiş bu ürünler çeşitli ölçü ve şekillerde  son model hassas kesim   makinalarımızla kesilerek  şekillendirilmektedir.

EPDM SÜNGER

Kapalı hücre olup 75 kg m³ ile 100 kg m³ yoğunluk aralığında renk alternatifli 2 mm ile 35 mm kalınlık aralığında üretilen dolgulu ve sert bir üründür. Her türlü form ve şekil verilerek endüstriyel sektrölerde toz, sıvı, hava, sızdırmazlık ve titreşim yutucu kullanıldığı gibi ayrıca ambalaj, spor, kırtasiye, ayakkabı ve bezeri sektörlerde yoğun kullanılan sünger ürünüdür.

Epdm kauçuk süngerler ısıya, ozona, hava yaşlanmalarına karşı oldukça dayanıklıdır. Kapalı hücreli olduğundan su ve ses izolasyonu için uygun bir malzemedir. Genellikle aydınlatma, elektrik, inşaat ve makina sanayinde yaygın olarak kullanılır. Epdm kauçuk süngerleri levha ve şerit lama şeklinde olabilir. Kauçuk ekstrüsyon süngeri(kaporta süngeri) kauçuk esaslı olup yıpranmaya karşı oldukça dirençlidir.+130º ye kadar bozulmadan çalışabilir.

Epdm sünger levhalar,ultraviyole ışınlara ve hava şartlarına
mukavemetlidir. Gözeneksiz yapısı sayesinde üstün sızdırmazlık sağlar,kauçuk esaslı olduğundan süspansiyon özelliği vardır.Çeşitli boy ve ebatlarda kesilebileceği  gibi hassas pres makinalarında yada özel bıçaklarıyla dijital kisscut makinalarında  özel conta kesim olanağı vardır.
Gerek duyulduğunda bir yüzeyine yapışkan bant takviyesi yapılabilir.

EVA SÜNGER

 Etil Vinil Asetattan mamül olup esnek bir yapıya sahiptir. Geri dönüşümlü,son derece sağlıklı,bakteri üretmeyen,bir çok sanayide kullanılan bir üründür.

Kapalı hücre olup 70 kg m³ ile 130 kg m³ yoğunluk aralığında kauçuk esaslı bir üründür. kimyasallara, yaslanmaya, korozyona, solvent ve yağlara daha dayanıklı özel üretimlerde yapılabilmektedir. Her türlü ses, sıvı, hava, titreşim ve sızdırmazlık amaçlı kullanılan ürünlerdir.
Yaşlanmaya ve yıpranmaya, her türlü iklim koşuluna mukavim, klima, inşaat, dekorasyon, otomotiv, beyaz eşya, ayakkabı, ambalaj, çanta /deri ve oyuncak sektörlerinde, yalıtım işlerinde kullanılabilir. Harici koşullara dayanıklıdır.

FEZA MÜHENDİSLİK, farklı renk ve yoğunluklarda doğrudan üretici firmalardan tedarik ettiği ürünleri,  farklı genişlik, en ve boylarda tabaka, rulo veya özel şekilli kesimlerde, şerit olarak , yapışkanlı veya yapışkansız olarak  kesip şekillendirmektedir.

SİLİKON SÜNGER

Silikon sünger levhalar yapışkansız olduğu gibi  özel makinalarda  lamine edilerek yapışkanlı hale getirilebilir.  yüksek ısı dayanımı ihtiyacını karşılamak için  geliştirilmiştir bir üründür.  Silikon sünger levha gerilme mukavemeti, esneme, sarkma ve direnç özellikleri çok yüksektir. Silikon sünger levha açık hücreli  olup,  yüzeyleri parlak  ve kapalıdır. Özellikle yüksek ısıya dayanıklı  (60° C + 270° C)  ve gıda maddeleri ile temas eden malzemeler için ideal bir üründür.

Silikon sünger levhaların rengi beyazdır (bej). Sanayi ütü makinaları ve buhar makinalarında,gıda ile temas eden yerlerde, su filitrasyonunda, plastik enjeksiyon presleri, ambalaj ve matbaa makineleri kalıplarında kullanılır. Silikon sünger levhalarda özgül ağırlık 250+/-40 kg/m3 uzama %200’dür...


EPDM,EVA KAUÇUK LAMİNASYON VE ŞEKİLLENDİRME - feza mühendislik, VHB ısı transfer bantları, akrilik bantlar, cırt bantlar, köpük bantlar, taşıyıcılı bantlar, taşıyıcısız bantlar, çift taraflı bantlar, yüzey koruma bantları, EPDM, PE, EVA, CR, NR, SBR, pres kesim, Rulo kesim, Lazer kesim, kisscut, die
epdm sünger bant, epdm sünger fitil, epdm sünger levha, epdm bant şekillendirme, Epdm Sünger Levha Yapışkanlı, yapışkan bantlı, bantsız epdm sünger, Epdm Yapışkanlı Sünger Levha, epdm sünger levha ve bantlar, eva kauçuk bant, eva sünge
epdm-sunger-bant-epdm-sunger-fitil-epdm-sunger-levha-epdm-bant-sekillendirme-epdm-sunger-levha-yapiskanli-yapiskan-bantli-bantsiz-epdm-sunger-epdm-yapiskanli-sunger-levha-epdm-sunger-levha-ve-bantlar-eva-kaucuk-bant-eva-sunger