VHB AKRİLİK BANTLAR

 

FEZA MÜHENDİSLİK,  farklı projeler için belirli şekillere, boyutlara ve profillere uyacak şekilde akrilik köpük bantları şekillendirme  konusunda yılların deneyimine sahiptir. Rotary  ve düz yataklı kalıp kesimi ve ayrıca Lazer kesim  hizmetlerimiz, kullanıma hazır, sürekli bir rulo veya ped üzerinde özel kisscut yada diecut kesim parçaları sağlayabilir.

OTOMOTİV AKRİLİK KÖPÜK BANT

3M otomotiv akrilik köpük bantlar, üstün mukavemet ve dayanıklılık sağlayan akrilik köpükten yapılmıştır. Bu bantlar, Gövde pervazları, kaput kepçeleri, amblemler, rüzgar deflektörleri ve yan havalandırmalar gibi öğeleri yapıştırmak için kullanılır. 3M otomotiv akrilik köpük bantlar, mekanik tutturucular, sıvı yapıştırıcılar ve diğer kalıcı bağlantı elemanlarının yerini almak için kullanılır.

FEZA MÜHENDİSLİK, 3M otomotiv akrilik köpük bantlarını tüm şekil ve boyutlara göre üretir. FEZA, ürünleri basit kesimden ebatlı şeritlere, karmaşık kalıp kesimine ve ağdan çıkarılan parçalara kadar bu görevi yerine getirebilir. FEZA MÜHENDİSLİK, rekabetçi fiyatlar ve büyük hacimler sunmak için akrilik köpük bantların ana rulolarını doğrudan 3M'den satın alır.

VHB bantlar, basınca duyarlı,kapalı hücreli, dayanıklı akrilik köpük yapısı ile viskoelastiktir.

Bir dirençle karşılaştığında esner ama daha sonra orjinal şekline geri döner. İlk yapışma mukavemeti yüksek ve güçlüdür. Pürüzlü yüzeylere uyum sağlar. İşlem kolaylığı, yastıklama, sönümleme ve darbe dayanımı sunar.

Mekanik birleştirmede ortaya çıkan noktasal yüklerin oluşumunu engeller. Yüksek sıcaklıklara dayanıklı birleştirme sağlar. LSE – Düşük yüzey enerjisi (yapışması zor yüzeyler) Düşük yüzey enerjili plastiklerde ve toz boyalı yüzeylerde yüksek performans gösterir. Statik yükte yüksek kesme dayanımı sağlar. Düşük sıcaklık uygulaması 0°C gibi düşük sıcaklıklarda bile uygulanabilir. Kimyasallara ve temizleme sıvılarına, nem rutubet ve sert hava koşullarına karşı dayanım sağlar. Genel amaçlı endüstri uygulamalarına uygundur.

FAYDALARI  VE KULLANIMLARI

Akrilik köpük, en zorlu uygulamalar için bile olağanüstü güç ve dayanıklılık sağlar. Dış ve ekstrem koşullarda hem statik hem de dinamik kuvvetler için anında ve kalıcı bir bağ sunar. Malzeme rüzgar, titreşim ve diğer yüksek performans streslerine karşı darbeyi emebilir.

Testlerde, VHB bantları, rulo 150 ° F'de 5 yıldan fazla yaşlandırıldıktan sonra% 92 sıyrılma yapışmasını muhafaza etti. İlk yapışkanlık ve astar bırakma özellikleri hala mükemmeldi ve VHB'nin periyodik olarak yüksek sıcaklıklara uzun süreli maruz kalmayı tolere etme yeteneğini kanıtladı.

Ek olarak, bu bantların tamamen akrilik yapısı şunları sunar:

  • Aşırı sıcaklıklara, UV ışığına, neme ve çözücülere direnç
  • Çevre koşullarına karşı sızdırmazlık
  • Bi-metalik korozyona karşı koruma
  • Çekme, çukurlaşma ve kaynak bozulmasının ortadan kaldırılması

 


VHB AKRİLİK BANTLAR - feza mühendislik, VHB ısı transfer bantları, akrilik bantlar, cırt bantlar, köpük bantlar, taşıyıcılı bantlar, taşıyıcısız bantlar, çift taraflı bantlar, yüzey koruma bantları, EPDM, PE, EVA, CR, NR, SBR, pres kesim, Rulo kesim, Lazer kesim, kisscut, die
endüstriyel bant, sünger bant, akrilik bant, köpük bant, epdm bant, 3m, nittp, lohman, akrilik köpük bant, bant şekillendirme, Transfer Bantlar, Kağıt Bantlar, Polyester Bantlar, Polietilen, VHB, Neopren, EVA, EPDM, üretan, PVC, vinil, nitril
endustriyel-bant-sunger-bant-akrilik-bant-kopuk-bant-epdm-bant-3m-nittp-lohman-akrilik-kopuk-bant-bant-sekillendirme-transfer-bantlar-kagit-bantlar-polyester-bantlar-polietilen-vhb-neopren-eva-epdm-uretan-pvc-vinil-nitril-silikon