REFERANS CONTALARI

FEZA MÜHENDİSLİK Başta Otomotiv sektörü  olmak üzere , beyaz eşya firmaları, küçük ev aletleri firmaları  ile onların yan sanayilerine ürün tasarımı yapan firmalara TPU, TPV-TPE malzeme tiplerini  hassas pres makinalarımızda  talep edilen  ölçülere göre kesip şekillendirmektedir.

 

TPU ( Termoplastik Poliüretan ) ,Termoplastic Vulkanizat (TPV-TPE); inşaat,  PVC profil, alüminyum uygulamaları, otomotiv ve beyaz eşya sektöründe geniş kullanım alanına sahip olup; renklenme ve kaynaklanabilme özelliğne sahip pozitif bir üründür.  Teknik dizayn ve kullanım alanına göre farklı çözümler geliştirilebilmekte ve tasarımı kullanım alanına göre çeşitlilik göstermektedir.

TPU ve TPV'ler kolayca renklendirilebilir. Profiller ve parçalar ısı ile kolayca kaynatılabilir. Kolayca monte edilebilirler. İnce profillerin dizaynına sızdırmazlık özelliklerinden ödün vermeden olanak sağlarlar.

Dayanıklılıkları mükemmeldir çatlama, kırılma yapmazlar. Uzun süre mükemmel sızdırmazlık sağlarlar. EPDM'ye göre çok daha soğuk hava şartlarında kırılmadan, sızdırmazlık özelliğini kaybetmeden kullanılabilirler.

Ultraviyole ışığa karşı dayanıklıdır. Geniş sıcaklık aralığında kullanım imkanı sunar. Soğuk havalarda da esnekliklerini muhafaza edebilirler. Ozona ve kimyasallara karşı dirençleri yüksektir.

Polikarbonat ve akrilik tipteki malzemelerle uyumludur. Bu malzemelerin çatlama ve kırılmalarına sebep olmazlar.

KULLANIM ALANLARI

Otomotiv Endüstrisi, Mimari ve İnşaat, Elektrik- Elektronik, Medikal ve gıda sektöründe elastomerik eşyalar, ofis ekipmanları, PP ve PE plastiklerde darbe mukavemeti arttırıcı.


REFERANS CONTALARI - feza mühendislik, VHB ısı transfer bantları, akrilik bantlar, cırt bantlar, köpük bantlar, taşıyıcılı bantlar, taşıyıcısız bantlar, çift taraflı bantlar, yüzey koruma bantları, EPDM, PE, EVA, CR, NR, SBR, pres kesim, Rulo kesim, Lazer kesim, kisscut, die
referans conta, TPU, TPV-TPE , referans contaları ve purlar
referans-conta-tpu-tpv-tpe-referans-contalari-ve-purlar